Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų dalykai

Pūtikų devizas: „Tegyvuoja pūtikai – patys didžiausi optimistai tarp muzikantų!“ Tiesa, to niekas nenustatė, tačiau žinant visą sudėtingą grojimo pučiamaisiais instrumentais specifiką galima teigti, kad pūtikai yra linksmi iš prigimties, nes dūdą pučia nuo širdies ir todėl yra nuoširdūs. Na, o jeigu rimtai, humoras greičiau išsklaido abejones ir suartina žmones. „Neturėsi linksmų plaučių – dūdos nepūsi!

Pučiamųjų instrumentų skyriuje galima išmokti groti fleita, kuri yra tikra princesė dūdų karalijoje, jos švelnus, o kartu ir valdingas garsas priverčia paklusti visą pučiamųjų kariauną.
Obojus – medinis pučiamasis muzikos instrumentas, kuriuo garsas išgaunamas mediniu liežuvėliu. Tai labai senas instrumentas, kuris buvo naudojamas Egipte, Graikijoje ir Romoje, o orkestre juo pradėta groti nuo XVII a. Prancūzijoje. Obojus yra įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip sudėtingiausias instrumentas.

Klarnetas – minkšto garso kavalierius, užburiantis savo muzikiniais komplimentais ir melodijų vingrybėmis. Jo platus diapazonas leidžia išgauti nuo labai plono – aukšto, iki storo – žemo garsus, todėl dažnai muzikinėse pasakose vaizduoja gudrų vilką.

Kitas medinių pučiamųjų šeimos instrumentas – tai saksofonas. Jis pagamintas iš metalo, tačiau garsas išgaunamas mediniu liežuvėliu, todėl priskiriamas prie medinių pučiamųjų instrumentų. Saksofonas – džiazo karalius, jo minkštas ir sodrus garsas pavergia klausytojų širdis.

Trimitas yra aukščiausio registro varinių pučiamųjų instrumentų šeimos atstovas, tai kariaunos šauklys, kviečiantis dūdas sambūriui.

Valtorna, verčiant iš vokiečių kabos, reiškia miško ragas. Tai labai senas instrumentas, kuris kilo iš medžioklės rago, todėl šio instrumento garsai visuomet sklinda iškilmių ir ceremonijų metu. Valtorna – tai elegantiškas džentelmenas pučiamųjų pasaulyje.

Trombonas – tai vienintelis varinis pučiamasis instrumentas, kurio vamzdžio ilgį galima keisti slankiklio pagalba. Trombonas siekia apie 3 metrus ir yra vienas seniausių ir galingiausią garsą skleidžiantis varinis instrumentas. Muzikinėse pasakose trombonas puikiai vaizduoja varlių kvaksėjimą.

Baritonas pučiamųjų orkestre – tai tarsi violončelė simfoniniame kolektyve. Šis instrumentas yra dainingas ir turi labai ypatingą savybę susilieti su kitais. Jis puikiai atlieka solines ir kontrapunktines partijas. Baritono žemas ir švelnus garsas gali vaizduoti šleivakojį, geraširdį meškiną. Šiandien pučiamųjų orkestruose baritono partiją atlieka naujas, modifikuotas instrumentas eufonija.

Eufonija – tai garsų darna, šio instrumento skambesys lyginamas su muzikine poezija. Tai antroji pagal didumą dūda, kuria galima groti viską – greitą sudėtingą ir lyrišką muziką. Tai tarsi mažoji tūba.

Tūba, žemiausias ir didžiausias pučiamųjų instrumentas. Tai dūdų valdovas, diktuojantis orkestre tonaciją ir, nors ir didelis, galintis virtuoziškai atlikti savo partijas.

Mušamieji instrumentai – tai visa atskira pučiamųjų kariaunos kuopa, kurią sudaro mušamųjų komplektas, melodiniai ir ritminiai mušamieji – būgnai, būgneliai ir įvairūs barškalai. Šie instrumentai orkestre valdo ritmą.

Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų metodinių grupių mokiniai nuolat dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose ir laimi aukščiausius apdovanojimus. Visų pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų dalykų mokiniai turi galimybę muzikuoti didžiuosiuose mokyklos kolektyvuose – Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoniniame orkestre ir pučiamųjų instrumentų orkestre.

Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų metodinės grupėse dirba gausus būrys didžiulę patirtį ir entuziazmo turinčių pedagogų:

Eil. Nr. Vardas, Pavardė Pareigos įstaigoje Pareigos grupėje
1. Julita Puidokė Fleitos vyresnioji mokytoja Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų dalykų metodinės grupės pirmininkė
2. Tomas Vaičiulis Trimito mokytojas metodininkas Pučiamųjų (varinių) instrumentų dalykų metodinės grupės pirmininkas
3. Artūras Laurinavičius Trombono mokytojas metodininkas Narys
4. Simonas Stonys Trombono vyresnysis mokytojas Narys
5. Eugenijus Korablikovas Trimito mokytojas Narys
6. Indrė Jonaitytė Trimito mokytoja Narė
7. Gerimantas Statinis Tenoro, baritono, tūbos mokytojas metodininkas Narys
8. Danielius Patrikas Kišūnas Tūbos mokytojas Narys
9. Paulius Lukauskas Valtornos vyresnysis mokytojas Narys
10. Borisas Geichmanas Klarneto mokytojas Narys
11. Tomas Grigas Klarneto vyresnysis mokytojas Narys
12. Marius Kavaliauskas Klarneto vyresnysis mokytojas Narys
13. Viktorija Zabrodaitė Fleitos mokytoja ekspertė Narė
14. Vita Tratienė Fleitos vyresnioji mokytoja Narė
15. Nina Petrina Fleitos mokytoja Narė
16. Viktor Palej Obojaus vyresnysis mokytojas Narys
17. Kristina Budvitytė-Palej Obojaus mokytoja Narė
18. Aivaras Linkevičius Saksofono mokytojas Narys
19. Tomas Botyrius Saksofono mokytojas Narys
20. Tomas Želvys Saksofono mokytojas Narys
21. Eimantas Anskaitis Pučiamųjų instrumentų orkestro mokytojas Narys
22. Almantas Puidokas Mušamųjų instrumentų vyresnysis mokytojas Narys
23. Salvijus Žeimys Mušamųjų instrumentų mokytojas Narys
24. Artūras Maniušis Mušamųjų instrumentų mokytojas Narys
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
4. 15.30 – 16.15
  • 1. 13.00 – 13.45
  • 2. 13.50 – 14.35
  • 3. 14.40 – 15.25
  • 4. 15.30 – 16.15
  • 5. 16.30 – 17.15
  • 6. 17.20 – 18.05
  • 7. 18.10 – 18.55
  • 8. 19.00 – 19.45
  • 9. 19.50 – 20.35
Iki vasaros atostogų liko
  • dien.
  • val.
  • min.
  • sek.