Liaudies instrumentų orkestro pradžią ženklina 1994 metai. Jo įkūrėjai, puoselėtojai, visų kūrybinių idėjų sumanytojai ir vykdytojai – mokytojai ekspertai Virginija Alenskienė ir Eugenijus Čiplys. Tai vienas iš brandžiausių ir anksčiausiai įkurtų kolektyvų mokykloje. 2014 m. liaudies instrumentų orkestras puikiu koncertu Vilniaus rotušėje paminėjo savo kūrybinės-koncertinės veiklos 20-metį. Už kūrybinę veiklą, darbščių vadovų meilę vaikams ir lietuvių liaudies muzikai aukščiausią Lietuvoje mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimą „Aukso paukštė“ orkestras pelnė 2004 m.
Karoliniškių muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras surengė ne vieną dešimtį koncertų Lietuvoje ir už jos ribų. Tai nuolatinis įvairių festivalių, konkursų, menų švenčių, dainų švenčių dalyvis, savo pasirodymais džiuginęs Bulgarijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos klausytojus. 2004 metais kolektyvas dalyvavo 45-jame tarpkontinentiniame folkloro festivalyje Prancūzijoje.
Orkestro vadovų tikslai ir principai – skiepyti moksleiviams gilų vidinį muzikinio bendravimo poreikį, meilę liaudies muzikai ir instrumentams, iniciatyvą dalyvaujant kūrybiškame darbo procese. Kūrybiškas bendradarbiavimas su Sausio 13-osios vid. m-klos šokių studija „Lazdynėlis“ (vad. Rimutė Zaleckaitė) praplėtė orkestro repertuarą bei koncertinių salių geografiją. Originalūs kūrybiniai projektai su Karoliniškių MM jaunių choru „Cantica“ (vad. mok. Diana Mikienė) pelnė pripažinimo titulų: regioniniame Lietuvos ir jaunimo chorų festivalyje-konkurse „Mes – Lietuvos vaikai“ įvertinti I laipsnio diplomu, 2009 m. dalyvavo Muzikų sąjungos organizuotame „Muzikų parade“. Liaudies instrumentų orkestras yra nuolatinis mokyklos didžiųjų koncertų – žiemos Vilniaus kongresų rūmuose, pavasario Nacionalinėje filharmonijoje – dalyvis.
Subtilus tembrinis senųjų liaudies instrumentų panaudojimas skatina begalinį troškimą muzikuoti, bendrauti kartu, semiant neišsenkantį liaudies muzikos lobyną.....Orkestro artistai – jaunoji karta, subtiliai propaguojanti lietuvių muziką, suvokianti orkestro savitumą, kurio pagrindas yra liaudies instrumentai ir lietuviška muzika.
Vadovai – Viktoras Rimša, Rūta Budrytė, Aušrinė Ulinskaitė, Agnius Daubaris.
Atnaujinta: 2022-09-27